I DayZ, mod pro Arma II, byl napaden hackerem

PC

11. 6. 2012 v 17:29 - Téma Autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Vážně? Vážně? Pardon, ale, moji drazí, co z toho máte? Před nějakým časem jsme psali o velmi zajímavém zombie modu pro Arma II jménem DayZ, který momentálně běží jen pro potěchu komunitu, protože je stále ve vývoji.

I DayZ, mod pro Arma II, byl napaden hackerem

Nicméně nějaký jedinec s malým egem se rozhodl, že nějaká vstřícnost ke komunitě se prostě vyplácet nesmí a tak se rozhodl udělat v modu pěkně, po česku, bordel.


Došlo k prolomení ochrany, přičemž daný jedinec (nechci být v článku vulgární) se pokusil vytvořit ze serverů botnet. K prolomení došlo na US serveru a hacker se dostal k emailovému účtu, kde byly detaily pro FTP vývojářů. Následně toho využil, aby na US hostitelský server pro soubory nahrál vlastní škodlivý soubor. Pokud byste náhodou stahovali z US mirroru, pozor na soubor dayz_auto_updater.exe a pro jistotu si projeďte počítač antivirem. Zde najdete log, kde asi tak hledat.

Vývojáři už samozřejmě napadený server odpojili, identifikovali, kdo prolomil ochranu a zahájili legislativní kroky. Nutno říci, že se tým, který na DayZ pracuje, pořádně naštval, což prezentují i v diskusním vláknu věnovaném celé kauze. Dokonce zveřejnili pár detailů o oné osobě, mimo jiné to, že se tři měsíce vydával za ženu, prodává zlato za reálné peníze z Runescape a má opravdu rád nejmenovaného výrobce hamburgerů. Nicméně vyzývají fanoušky hry, aby mu neposílali výhrůžky a nezveřejňovali žádné své detaily v daném vlákně, protože bude probíhat vyšetřování a není vhodné vše komplikovat.

Každopádně, co bylo třeba opravit je prý opraveno a tým si nyní dá pořádný pozor na podobné exoty, kteří mají za cíl ničit ostatním zábavu a znehodnocovat práci.

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Ušetřete na elektřině nebo plynu! Děkujeme za Váš zájem o služby E.ON.

zadejte své telefonní číslo a my Vám zavoláme zpět

×

Zadejte své telefonní číslo

+420
S námi získáte:
  • Průměrná roční úspora až 4.987 Kč
  • 15 % sleva na plynový kotel
  • Přechod od stávajícího dodavatele vyřídíme za Vás
  • Za každou zaplacenou zálohu body na Tesco Clubcard
  • Sleva na paliva Agip
  • Pojištění Kooperativa se slevou 30 %
Formulář byl úspěšně odeslán

Během následujících 24 hodin vás bude kontaktovat náš operátor a podrobně vás bude informovat o výši vaší úspory.