zavřít

Aliance Goonswarm z EVE Online je největší hráčská gilda v herní historii

PC

- Téma autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

EVE Online se jistě zasloužila o „nej“ a nebo přinejmenším spoustu superlativů v mnoha sférách online her, ale je asi symbolické, že tohle nej spadá do oblasti hráčské základny, která je motorem veškerého dění v tomto MMO. Neblaze proslulá aliance Goonswarm totiž oznámila, že do roku 2017 vstupuje s 21 tisíci členy, což z ní dělá největší gildu v dějinách her. 

Podle zdrojů Goonswarm je nejblíže jejich počtu největší gilda z World of Warcraft, která má těsně pod 10 tisíc aktivních členů. Ačkoliv ji nejmenují přímo, dá se čekat, že řeč je o Alea Iacta East. Ačkoliv je žonglování s čísly aktivní účtů v onlineovkách velmi ošemetné, je jisté, že Goonswarm je opravdu obrovské hráčské uskupení.

Pro samotné „Goony“ je ale důležitější historie, která se s nimi táhne. Její stručný soupis najdete v příspěvku, který oznamuje překročení hranice 20 tisíc členů. Za dobu své existence se minimálně jednou aliance rozpadla kvůli nekompromisnímu kroku tehdejšího vůdce Karttona a ne ze všech válek vyšla tahle aliance „záporáků“ vítězně. Nicméně, pojem Goons s EVE Online žije už jedenáct let a rozhodně ještě nekončí.

Jedním z úspěchů je, že základ aliance netkvěl ryze v EVE Online, ale na fórech SomethingAwful. Díky tomu se její členové sdružovali i mimo EVE, znali se velmi často osobně a díky tomu se mezi nimi vytvořila silnější přátelská pouta, než mezi anonymními hráči na internetu.

Pokud jste někdy nějaké MMO hráli, jistě dosvědčíte, že hra a její význam získává zcela jinou dimenzi ve chvíli, kdy si jdete s lidmi, s nimiž komunikujete ve hře, sednout v reálném světě do hospody. I díky tomu pak jsou aliance a gildy typu Goonswarm schopné přežít třeba likvidaci aliance v samotné hře, třeba vytunelováním ze strany vůdce aliance a poměrně rychle a flexibilně zareagovat, protože nepřichází o primární formy komunikace v rámci tak velkého uskupení.

Tagy: online sci-fi mmo

Zdroje: tisková zpráva

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.