zavřít

Euro Truck Simulator 2: Vive la France! - recenze

PC

Recenzovaná verze: PC

Vychází na platformách: PC

Verdikt: Stejně jako všechna předchozí DLC, je i Vive la France! velice kvalitní rozšíření, které nabídne spousty hodin kvalitní zábavy na desítkách tisíc kilometrů nových silnic.

Hodnocení redakce 8/10

Jak hodnotíme
Euro Truck Simulator 2: Vive la France!

- Recenze autor: Pavel Válek Komentáře: 0

Rok 2016 byl k fanouškům virtuálních kamionů více než štědrý. Nejprve dostali nový přírůstek do série v podobě American Truck Simulator, a před Vánoci navíc rozšíření pro Euro Truck Simulator 2. V něm si vývojáři dali za cíl proměnit původně osekanou verzi Francie na verzi plnohodnotnou.

Bon Voyage

V původní verzi hry bylo možné projíždět jen skrz východní část Francie a nejzápadnějším městem, které se dalo navštívit, byla Paříž. Díky DLC je tak nově možné se dostat jak na západ k Atlantskému oceánu, tak i na jih ke Středozemnímu moři do přístavního města Marseille. Z ostatních slavných měst se pak můžete podívat do Le Mans, Nice nebo Bordeaux.

Co by ale byla města, bez možnosti se přesouvat mezi nimi. Infrastruktura celé hry se tak rozšířila o celkem 20 tisíc kilometrů nových dálnic, silnic, horských cestiček a kruhových objezdů. A pro opravdové cestovatele jsou ve hře dokonce přítomné i nějaké významné francouzské pamětihodnosti k nalezení.

Po vzoru Skandinávie navíc celá Francie přinesla spousty nových textur ve vyšší kvalitě. Města, která byla dostupná i v původní verzi, si prošla omlazovací kúrou a například Paříž byla kompletně přepracovaná včetně tunelů a nových cest. Toto vše je navíc dostupné i těm, kteří se rozhodnou si DLC nepořídit.

Stejně tak je prostředí krásně propracované do nejmenších detailů, jak jsme už u her od SCS zvyklí. Vyzdvihnout si zaslouží zvláště vesničky, které sice na mapě nenajdete, ale během vašich cest skrz ně projedete nesčetněkrát. Díky stylizaci budov a prostředí dokáže takový průjezd vyvolat pocit, že opravdu cestujete Francií, a ne jenom kusem virtuálního světa, kdy se musíte přesvědčovat, že se zrovna nacházíte v dané destinaci. Ruku v ruce s tím jde i kvalitně zpracované počasí, krásná příroda (lesíky, kterými projíždíte po úzkých silnicích) a nádherné výhledy na rozprostírající se přírodu v dálce.

Zázraky nečekejte

Obsahově si Francie v ničem nezadá s předchozími přídavky. Vedle zmíněného rozšíření mapy přibyly do hry nové druhy zásilek a poměrně velký počet nových společností, pro které můžete jezdit. Vedle jiných mezi nimi najdete třeba benzínové stanice a možnost zajet s nebezpečným materiálem až do areálu jaderné elektrárny. Nechybí ani pro Francii specifické kruhové objezdy a mýtné brány každých pár desítek kilometrů.

Po stránce hratelnosti se však jedná stále o tu samou hru. Pokud vás ježdění z místa na místo přestalo už dávno bavit a od Francie očekáváte radikální změnu v hratelnosti, máte smůlu. Hra stále sází na osvědčené kouzlo života v kabině kamionu.

Přídavku se nedá nic vytknout, za svoji cenu nabízí více než dostatečnou porci zábavy a zároveň je po stránce obsahu minimálně na stejné úrovni, jako předchozí rozšíření. Ačkoliv neobsahuje žádné převratné novinky, které by k sérii přitáhly nové hráče, svůj úkol splnil na jedničku - rozšířit hru o další města i cesty na prozkoumání a připravit tak majitelům hry další desítky hodin zábavy.

Tagy: doprava simulace

Zdroje: vlastní

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.