zavřít

Odhalení Warhammer Space Marine

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Third-person akce s jasnou inspirací Gears of War a Heavenly Sword odkryta v devítiminutovém videu.

Na letošním veletrhu GC byl za zavřenými dveřmi poprvé předveden i dosud utajovaný projekt australského studia THQ, o němž bylo naposled slyšet v souvislosti s poptávkou po programátorech. Kvůli čísi nedbalosti se přes devět minut trvající předváděčka nyní dostala na internet a hráči si tak mohou udělat první obrázek o hře, která ponese název Warhammer 40 000: Space Marine a půjde o čistokrevnou third-person akci. A byť se nachází v rané fázi vývoje, zatím nemá dotaženou umělou inteligenci ani některé grafické efekty, již teď vypadá jako slušný reparát po nepovedené střílečce Fire Warrior.

Pro přirovnání přitom netřeba chodit daleko: kromě očividné inspirace Heavenly Sword si hra zdaleka nejvíc půjčuje od Gears of War. Konkrétně kameru umístěnou za ramenem hlavního hrdiny, jednotlivými popravčími pohyby i celkovým dojmem živého bojiště plného velkých a těžkooděných chlápků s puškami a motorovými pilami. Během předváděčky sice dojde i na interiérovou střelbu s rychlokadenční pistolí a la Max Payne/Stranglehold, zdaleka nejvíc fyzicky však hra působí právě ve střetech na blízko, kdy lze tvořit jednotlivá komba i blokovat protivníkovy údery.

Rovným dílem má být hra zasazena právě do temných a ponurých interiérů, ale zároveň i otevřených prostranství. Oboje bude přitom sjednocovat právě dění kolem vás: pakliže budete stát přímo pod ohnivým nebem, často vám přímo nad hlavou proletí některá vesmírná loď - a dost často za sebou také nechá výsadek plný krvežíznivých nepřátel. Vevnitř o letecké dopravě budete vědět díky různým efektům, jako budou třesoucí se zdi a rezonující zvuk motorů stíhače. Ostatně, podívejte se sami (záběry z hraní začínají na 1. minutě):


Warhammer 40 000: Space Marine - komentovaná předváděčka z GC 2008

Warhammer 40 000: Space Marine se nachází v rané fázi vývoje a určitě nevyjde dřív než příští rok, vedle Xbox360 pravděpodobně i pro PC a PS3.
zdroj: Youtube

levis

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.