zavřít

V noirové detektivce Bear With Me vyšetřujete případ ztraceného chlapce s pomocí plyšového medvěda

PC

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Chorvatské studio Exordium Games se rozhodně nebojí experimentů, což dokazuje jejich adventura Bear With Me. Hrajete v ní za desetiletou dívku Amber, která se kvůli nočním můrám vzbudí uprostřed noci a zjistí, že její bráška Flint zmizel. S pomocí Teda E. Beara, nabručeného soukromého detektiva a plyšového medvěda v jedné osobě, se vydává po Flintově stopě. Prvním krokem je vyslechnout všechny možné svědky a podezřelé, což znamená hračky a imaginární společníky po celém temném domě.

Bear With Me sice nese spoustu prvků, kvůli kterým byste si řekli, že jde o hru pro děti, ale ve skutečnosti balancuje někde mezi noirovým dramatem a úsměvnou alegorií. Konverzace mezi Amber a medvědem, stejně jako interakce s obyvateli, bude plná popkulturních narážek a vtipů, přičemž sám Ted by měl být tím správným noirovým soukromým očkem s cynickým pohledem na svět.

Žánrově je Bear With Me adventura s nelineárním průběhem hraní, protože během konverzací můžete volbou odpovědí měnit další vyprávění. Napětí do příběhu dodá i tajemný Rudý muž, který po celém městě zakládá požáry, a nyní je podle svědků v domě a jde po Amber. Podle traileru je jasné, že se hra nebude snažit o přímočarou taškařici, ale spíš chytrou nápodobu tradičních detektivek drsné školy ve velmi netradičním zasazení.

Kromě dialogů budete řešit řadu hádanek a puzzlů, přičemž autoři slibují, že místní systém nápovědy zabrání frustrujícímu lovení pixelů ve snaze přijít na to, jak se posunout dál. Bear With Me vypadá originálně a nápaditě. Zda dostojí svým ambicím, zjistíme 8. srpna, kdy hra vychází na PC.

Tagy: humor adventura detektivka

Zdroje: tisková zpráva

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.