zavřít

Expanze Journey to Un'Goro pro Hearthstone nabídne nové mechanismy a typ karty

iPad iPhone Android PC MAC

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Koření musí proudit a karetní hry musí dostávat nové edice. Nově oznámená expanze Journey to Un'Goro pro Hearthstone tak přinese 135 nových karet, které by měly pořádně zamíchat s metou. Nejen proto, že obsáhnou nové strategie, ale také proto, že s jejím vydáním dojde k rotaci ve Standard formátu a začne Rok mamuta (více jsme o něm psali zde). 

Tematicky vás rozšíření zavede do titulního kráteru a okolní džungle, takže čekejte dinosaury, monstra a také zavedení nové typu miniona – Elemental. Některé stávající karty také dostanou klíčové slovo Elemental a dá se čekat, že s nimi budou nějaké nové karty pracovat.

Výraznější novinkou je nová schopnost minionů jménem Adapt. Funguje podobně jako Discover, jen se vám nabídnou tři možnosti z celkových deseti, jak daného miniona vylepšit. Může získat 3 do útoku, Divine Shield, Taun, Windfury apod. Adapt vám tak umožní lépe reagovat na aktuální situaci na stole a přidat k jinak asi celkem prosté potvoře klíčovou vlastnost, která vám umožní přežít nebo protivníka dorazit.

Největší potenciál na vznik nových typů balíčků ale skýtá nový typ karty Quest. Jde o legendární kartu, která se vám automaticky objeví na začátku hry v ruce (a teoreticky ji můžete mulliganem poslat pryč) a po zahrání bude aktivní po zbytek hry. Obsahuje podmínky, které musíte splnit pro naplnění daného Questu a získání odměny.

Zatím byla představená jen pro Priesta. Jmenuje se Awaken the Makers, vyžaduje zahrát 7 různých Deathrattle minionů a odměna je… silná. Jde o legendárního miniona jménem Amara, Warden of Hope. Je to 8/8 za 5 man, s Tauntem a hlavně vám stanoví počet životů na 40. Takový hodně silný Reno Jackson. Bude důležité, co se objeví u dalších hrdinů, ale Deathrattle control Priest může díky Amaře snadno získat klíčový moment zvratu.

Hearthstone: Journey to Un'Goro vyjde začátkem dubna. Všechny ukázané karty najdete třeba zde, případně ve videu níže, a další budou oficiálně představované od 17. března, což je pohříchu dlouhá doba. Jako obvykle si můžete expanzi předobjednat, kdy za 50 dolarů dostanete 50 balíčků a speciální rub karty.

Tagy: Warcraft (série) dlc karetní

Zdroje: tisková zpráva,Hearthpwn

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.