zavřít

Xbox One představuje přepracované uživatelské rozhraní

Xbox One

- Hardware autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Jedna z věcí, která mne na práci s Xbox One opakovaně iritovala bylo uživatelské rozhraní, které mi přišlo neintuitivní jak jen to jde. To by se ovšem v budoucnu mělo změnit, protože Microsoft dává do rukou prvním testerům k vyzkoušení preview update, který obsahuje radikálně pozměněnou Home obrazovku a ovládání. Jak vše bude fungovat vám předvede video, které najdete v článku.

Poselství změn je celkem jasné – odstranit uživatelské tápání a co nejlépe soustředit užitečné funkce co nejblíže v rámci obrazovky. Interface nyní bude konečně fungovat i po vertikále, přičemž kromě klasického skrolování půjde skočit zpátky na začátek stiskem triggeru. Stejně tak vás stisknutí triggeru dostane v vaším připnutým aplikacím a hrám a těm, které jste měli naposledy spuštěné.

Dobře vypadá nový Guide, který vám pomocí jednoho stisku Xbox tlačítka nabídne nejvyužívanější funkce jako jsou Settings, přístup k seznamu přátel či hráčů, se kterými jste právě hráli, Snap, přehledně rozřazené Notifications a zprávy. Nicméně, nemá smysl slovně popisovat to, co mnohem lépe, názorně, ukáže video. Osobně jsem za změnu v uživatelském rozhraní Xboxu One rád, protože se zdá, že konečně budou užitečné a užívané funkce při ruce bez nutnosti složitě se k nim proklikávat.

Zdroje: All Games Beta,Xbox.com

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.