zavřít

Prototyp ovladače pro virtuální realitu HTC Vive rozezná pohyb prstů

PC

- Hardware autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Malý pohyb pro člověka, ale velký krok pro VR systémy. Na Steam Dev Days v Seattlu představilo Valve systém, který pomůže v dalším vývoji současných systémů virtuální realitiky ke sci-fi ideálu. Jde o prototypy ovladačů, které dokáží rozeznat pohyb vašich prstů, což je věc, s níž doposud VR systémy neumí pracovat. Úchop vaší ruky většinou simuluje stisk jednoho tlačítka, případně se na vás předmět prostě přilepí a vy nemáte faktický pocit, že jste rukou ve virtuální realitě něco sevřeli.

Nové ovladače pro HTC Vive by tohle měly zvládnout a na konferenci si přítomní novináři a vývojáři dokonce mohli prototypy prohlédnout. Jak je vidět z videa níže, ovladač se nasazuje na dlaň, přičemž senzory na jeho těle dokáží monitorovat pohyb prstů, respektive sevření a uvolnění ruky.

Monitorování úchopu je pro ponoření se do virtuální reality hodně důležité, protože prostě prohlubuje zážitek a váš mozek logicky lépe reaguje na obraz, který koresponduje s tím, co děláte. Na videu je vidět i tlačítko na spodku ovladače, systémové tlačítko pod horní ploškou (kde je jasně řečené, že jde o prototyp a tohle umístění je nepohodlné) a samotná horní ploška, která by mohla sloužit jako touchpad k dalšímu ovládání programu.

To, že budoucnost leží v co nejpřirozenější simulaci sledování pohybu ruky ví i Oculus, takže od začátku prezentuje ovladače Oculus Touch tak, aby co nejpohodlněji umožnily sledovat pohyb ruky a daly co nejvíce funkcí pod vaše prsty. Je jasné, že cesta k dokonalé simulaci pohybu ruky bude dlouhá, ale na druhém videu můžete vidět, že systém prototypů pro HTC Vive nepracuje jen s parametry otevřená ruka/ sevřená, ale je vidět i poloha, kdy jsou prsty jen trochu sklopené.

Tagy: virtuální realita pohybový ovladač

Zdroje: Gamasutra,Daniel Blair

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.