zavřít

Počet prodaných Steam ovladačů se se blíží milionu, v plánu je podpora DualShock 4 na Steamu

PlayStation 4 PC

- Hardware autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

V rámci Steam Dev Days se Valve podělila o zajímavé údaje o prodejnosti a uživatelském využití Steam gamepadu, který je ne trhu od listopadu 2015. Do dneška se ovladač dočkal 72 softwarových updatů, a jestliže v červnu počet prodaných kusů překročil hranici půl milionu, na začátku roku 2017 už by měla padnout hranice milionu prodaných kusů.

Denně Steam gamepad použije 27 tisíc hráčů v 5200 hrách s průměrnou dobou jednoho hraní 55 minut. Hráči mezi sebou sdíleli 1,2 milionů unikátních konfigurací ovladače. Že se Controller líbí, dokazuje 81 % spokojených recenzí na Steamu a hodnocení 4,2 z 5 na Amazonu. Valve se nyní snaží se Steam gamepadem po severní Americe a EU proniknout do východní Evropy, Ruska, jihovýchodní Asie, Oceánie a latinské Ameriky.

Pokud máte doma DualShock 4 a vadí vám, že jeho použití na PC rozhodně není snadné (třeba s pomocí DS4Windows), Valve pro vás brzy bude mít řešení. Steam totiž nabídne plnou podporu pro ovladač z PS4 včetně touchpadu a gyro senzoru skrze Steam API. DualShock 4 díky tomu bude plně konfigurovatelný jako Steam gamepad. Valve ale pracuje i na podpoře dalších ovladačů, třeba Xbox One gamepadu, který sice Windows podporuje, ale není možné jej detailně konfigurovat.

Celou prezentaci, včetně technických detailů a doporučení vývojářům, proč by měli do svých her integrovat Controller API, najdete zde.

Tagy: byznys ovladač

Zdroje: Gamasutra

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.