zavřít

Druhá epizoda detektivní bajky Bear With Me se odehrává ve zločinem prolezlém velkoměstě

PC MAC Linux

- Datum vydání autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Vyšetřování pokračuje! Noirová adventura Bear With Me o malé holčičce Amber a jejím plyšovém medvědovi – tedy pardon, drsném detektivovi Tedu E. Bearovi – pokračuje druhou epizodou, v níž se tohle nesourodé duo vydá prozkoumat podsvětí metropole Paper City. Pronásledují totiž tajemného a nebezpečného žháře jménem Red Man, který by je snad mohl zavést na stopu Ambeřina ztraceného bratra.

V druhé epizodě na vás čeká hned dvojnásobek scén oproti prvnímu dílu, i proto, že Red Man rozhodně nebude vaší jedinou starostí. Kriminální sféru v Paper City ovlivňují i další velká zvířata – Reef King, žraločí majitel kasina, Tigren, místní královna voodoo, a bývalý detektiv CBG, který se paranoidně snaží najít důkazy o špehovacích kamerách připevněných na raccích.

Jak už asi tušíte, Bear With Me se nebere tak docela vážně. Jistě, nabízí noirový tón a seriózní detektivní problémy, ale prokládá je dětskou představivostí, humorem a přehnaně stereotypním cynickým soukromým očkem Tedem. Je to ideální orná půda pro všechny možné druhy vtípků a narážek na známé filmy i hry.

Kde je medvídek, tam je legrace a roztomilost. Ale hra si najde čas i na špetku psychologie, aspoň podle Andreje Kovačeviče, ředitele studia Exordium Games: „Hráči budou ve druhé epizodě svědky rozsáhlého vývoje vztahu mezi Amber a Tedem včetně skrytého napětí, zatímco řeší čerstvé hádanky a nová tajemství.“ Takhle nějak by to dopadlo, kdyby Chandler začal svoje detektivky psát ve čtyřech letech místo čtyřiačtyřiceti. Druhá epizoda vychází 15. února na PC, Mac a Linux.

Tagy: humor adventura detektivka

Zdroje: tisková zpráva

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.