zavřít

Sranda končí: Activision získala zpět ModernWarfare3.com

PC PlayStation 3 Xbox 360

- Byznys autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Souboj Modern Warfare 3 a Battlefield 3 je z pohledu nezúčastněného pozorovatele jednou z nejvtipnějších událostí roku. EA a Activision se kvůli oběma hrám na oko i vážně špičkují a přehazují si machistické hlášky o tom, kdo je lepší, kdo koho rozmetá apod. Zdaleka největší úspěch však v rámci vzájemného škádlení nezaznamenal nikdo z EA a Acti, ale jistý Anthony Abraham, který si už v roce 2009 zaregistroval doménu ModernWarfare3.com a čekal tři roky, než ji použil. Pak to ale stálo za to.

Abraham byl zjevně pod palbou výhružek ze strany právníků Activision, ať firmě doménu podstoupí. Odmítal a reagoval tím, že na doméně ModernWarfare3.com spustil neoficiální fanstránku, na které ovšem paradoxně celou CoD sérii a Modern Warfare tituly poplival a otevřeně fandil Battlefield 3. Nakonec zmíněnou doménu přesměroval na web Battlefield 3. V Activision zuřili, ale celý svět se smál a EA nejvíc. Jak jinak, než hloupostí, lze nazvat fakt, že Activision nevlastnil v té době domény ModernWarfare.com, ModernWarfare3.com a dokonce ani ModernWarfare4.com. Ale každý sranda jednou končí, skončila i pro EA, Abrahama a všechny, kteří se tím bavili.

Právníci Activision totiž byli schopni prokázat následující: doména ModernWarfare3.com je až příliš (zaměnitelně) podobná registrované značce Modern Warfare, která je v držení Activision; současný vlastník (Abraham) neměl s doménou žádný konkrétní a legitimní záměr; současný vlastník (Abraham) užíval doménu se zjevným úmyslem škodit (Activison). Asi nebylo pro Activision těžké všechny tři body prokázat, jsou zjevné na první pohled a je pravda, že někteří spekulanti s internetovými doménami by si nezasloužili nic jiného, než pořádný průplesk (chlapíka z tohoto případu nevyjímaje). Stejně ale, když mám megamonstrózní značku typu Modern Warfare, tak první co v době internetu udělám, je registrace domén, které se k ní vztahují nebo by do budoucna mohly. Minimálně kvůli tomu, že pak člověk buď ušetří za právníky, nebo za papír, potřebný k rozesílání výhružek :)

Tagy: byznys

Zdroje: GameInformer,Fusible

Kupte na Xzone.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.