Články (14)
-
PS3
Vyhlášení soutěže o hry, mikiny a trička Assassin’s Creed: Revelations
29.11.2011 23:59 – Téma Autor: Redakce Komentáře: 0
Update: Po rozkliku najdete nejenom správné odpovědi, ale i jména dvou výherců a výpis cen, které k nim poputují. Tím skončila konzolová soutěž a brzy spustíme soutěž navázanou na PC verzi hry. Kdo nevyhrál nyní, může zkusit štěstí ještě jednou. Sledujte homepage Games.
Původní zpráva: Pokud jste se začetli do Alešova článku o historickém pozadí událostí, které načrtl Ubisoft v Assassin’s Creed: Revelations, bude pro vás zodpovězení otázek v následující soutěži hračkou. Ve spolupráci s Conquestem nabízím dvěma šťastlivcům možnost získat PS3 verzi AC: Revelations, k tomu šikézní bílou mikinu, černé triko, propisku maskovanou do podoby brku a buď balíček AC karet, nebo Ezia v podobě igráčka. Stačí do čtvrtka 1. prosince 23:59 poslat odpovědi na tři níže uvedené otázky na mail soutez.games@tiscali.cz a doufat... A nezapomeňte prosím vás uvést i plnou adresu. Otázky na vás čekají po rozkliku, hodně štěstí všem. Chystáme i soutěž o PC verzi hry, jejíž videorecenze od Lukáše se dočkáte ještě tento týden.
Výherci & ceny:
Pavla Průšková z Jablonce nad Nisou získává hru AC Revelations pro PS3, bílou mikinu, propisku ve tvaru brku, tričko a panáčka Ezia
Jiří Valenta z ostravy Zábřehu získává AC Revelations pro PS3, bílou mikinu, propisku ve tvaru brku, tričko a balíček AC karet
Otázky & odpovědi:
1) Při obléhání kterého města zemřel Sulejmán zvaný Překrásný? Sigét
2) Z jaké země pocházela Sulejmánova (hlavní) manželka? - Polsko/Ukrajina
3) Kdo se stal po Sulejmánovi sultánem Osmanské říše? - Selím II.
Tagy: soutěž
-
PC
PS3
X360
Mass Effect 3 obsáhne kus, který se nevešel do ME2
29.11.2011 21:21 – Preview Autor: levis Komentáře: 0
Po intenzivní diskusi se scénáristou Macem Waltersem zveřejnil magazín OXM pár novinek ohledně Mass Effect 3. V tom by například měla významnou roli hrát Citadela nebo mezigalaktický hub, který někomu připomíná Babylon 5 a jež se poprvé objevil už v druhém dílu hry. Vývojáře to nestálo moc námahy - stačilo jim jednoduše recyklovat tu část misí na Babylonu, které se už nevešly do ME2.

"Při tvorbě Mass Effect 2 jsme museli vyříznout kus děje [na Babylonu 5], který se částečně vztahoval k původnímu Mass Effectu," řekl časopisu Walters. "Teď znovu ožije v Mass Effectu 3, což mi dělá radost. Nemohu ale přesněji prozradit, o co tu půjde." Ohledně scénáře hry je dobré si připomenout i pár týdnů stará slova Dr. Raye Muzyky z BioWare, který v reakci na leak interní betaverze upozornil, že scénář ME3 se oproti uniklé verzi změní - dost možná i na základě reakcí hráčů.
-
PC
PS3
X360
Janičáři a sultáni – svět Assassin's Creed: Revelations
29.11.2011 19:20 – Téma Autor: Aleš Smutný Komentáře: 0
Pokud se podíváme na dějiny Osmanské říše ve středoškolských učebnicích, mnoho se toho nedozvíme. Dostaneme obraz hordy divokých Turků, kteří dobyli civilizovanou Byzanc, ohrožovali díky svým velkým počtům a divokosti i Evropu, dokud se neprokázalo, že jsme technologicky vyspělejší a celé té barbarské chásce neukázali, zač je toho loket. Sultány známe jen jako karikatury z pohádek a reklam, kde nesmí chybět turban, harém a úsměvná nevzdělanost, jíž bodrý a vychytralý Evropan využije. Nicméně, realita byla poněkud jiná a jestli v něčem současná výuka selhává, je to právě zobrazení islámského světa oné doby jinak, než orientalistickým pohledem 19. a počátku 20. století.
František I. Francouzský a Sulejmán Překrásný, dva význační vládci a spojenci své dobyVe výsledku tak o obrazu společnosti oné doby a místa více vypovídá kupříkladu právě takový Assassin's Creed: Revelations. Pracuje sice s historickou fabulí a záměrným přetvářením dějin do podoby světa „za oponou“, tedy fiktivní paralelní historií, ale díky velmi dobrému výzkumu daného tématu se mu daří zachytit klíčové prvky a atmosféru společnosti, politiky doby i místa. Není sice neomylný, na to je prostě až příliš podmíněn tvůrčí licenci (bez níž by to ale upřímně šlo jen hodně špatně), ale už se blíží, pokud možno objektivním, historickým záznamům více, než naše zdroje, které vychází kupříkladu z lehce nepříčetného islamofoba Václava Budovce z Budova, jenž si vše v rámci potřebné politické a náboženské masáže přetvářel k obrazu svému a vydal třeba monstrózní pamflet Antialkorán. My se nyní právě na motivy, postavy a hlavně svět osmanského Istanbulu, který Assassin's Creed: Revelations předvádí, podíváme blíže.
Tagy: akční, historická
-
PC
Ultimátní edice Ultima VII je k dispozici na GoG.com
29.11.2011 19:00 – Téma Autor: Petr Poláček Komentáře: 0
Když vyšla před pár dny na GoG.com kompilace báječných (a nesmírně komplexních – i na dnešní dobu) vesmírných dobrodružství Starflight 1 & 2, kreditka se mi cukala, ale definitivně se utrhla ze řetězu až s dnešním vydáním ultimátní edice Ultima VII, která nabízí všechny samostatné části v jednom balíku. A ten balík váží jen 28 MB. Nechápu, jak se do toho desítky hodin mého života mohly vejít.
Nemám moc rád, když se kvalita hry posuzuje podle její délky, zkrátka preferuju intenzitu zážitku. U Ultimy VII ale nelze nezmínit, že byla nejenom intenzivní, ale i dlouhá...a těžká a nesmlouvavá. A přestože nejraději mám Ultimu osmou, sedmička si drží speciální pozici, na kterou se žádný jiný díl v sérii nevyškrábe. Byla to první Ultima, do které jsem se pořádně pustil a po pár dnech to s nechápajícím výrazem ve tváři nevzdal. Byla to první Ultima, kterou jsem prolezl skrz naskrz a snad i pochopil, co tím vším Lord British myslel. A byla to jediná Ultima, která mi vyrazila dech svým grafickým zpracováním, které je i dnes svojské (perspektiva), přehledné a zkrátka je mi blízké. Ultima VII je také jedna z mála her, které jsem se v průběhu let ani nepokoušel znovu rozehrát, protože jsem věděl, že to nemá cenu.
Tagy: RPG, akční, staré dobré hry
-
PC
World of Warcraft patch 4.3 je venku s tunou nového obsahu
29.11.2011 17:42 – Download Autor: Petr Poláček Komentáře: 0
Dlouho očekávaný a dlouho testovaný World of Warcraft patch 4.3 s podtitulem Hour of Twilight je konečně venku ve své finální verzi a zatímco se oficiální stránka Blizzardu snaží probrat z náporu zájemců o informace, můžete se zaobírat trailerem, který byl při té příležitosti zveřejněn. Update přináší jako obvykle tunu nových věcí a úprav, ve zkratce vás v něm čeká finální střet s Deathwingem za pomoci několika Aspektů a strategie všem dobře známého šamana Thralla. Dále se dočkáte nové funkce Raid Finder, která umožňuje rychle a jednoduše zformovat a rozjet raid v rámci end game obsahu.
Transmogrifikace je dobrá pro hlubší customizaci vašeho vybavení, Void Storage přinese další možnost ohledně odkládání věcí, abyste měli v báglu dost místa na nové a aktuálně potřebné předměty. No a slibně vypadá i Darkmoon Faire, akce, která přinese nové questy, předměty, prostě standardní prvky. Chybět v updatu nemůžou nové instance, animace kouzel, nové sety a tak dále, a tak dále. Podrobnosti o patchi 4.3 najdete buď na oficiální stránce Blizzardu, nebo v češtině u našich kolegů z WoWfanu, kteří se updatu věnují už dlouho a dosti podrobně.
-
PC
A Walk in the Dark, hopsačka mezi Limbem a Miyazakiho filmy
29.11.2011 17:30 – Video Autor: levis Komentáře: 0
Nezávislí vývojáři z Flying Turtle vydali první teaser trailer ze své animované adventury/hopsačky A Walk in the Dark. Tohle neznámé portugalské studio vedené Brunem Silvou a Paulem Vidalem se při tvorbě své nové hry očividně inspirovalo estetikou animovaných filmů Hayoaa Miyazakiho - a co do stylu hraní rozhodně moderními arkádami typu Limba. Zdá se však přesto, že nakousnuto mají něco velmi originálního....
-
PC
Pusťte si úvod Half-Life v hraném fanouškovském filmu
29.11.2011 16:45 – Video Autor: levis Komentáře: 0
Jestli patříte mezi ty, kdo považují úvodní scénu Half-Life za jeden z nejlepších herních rozjezdů všech dob, tohle je pro vás jako dělané. Půltřetí minuty trvající hrané video Half-Life: Origins natočila skupinka fanoušků jménem Infectious Designer a v rychlém sleduje ukazuje, jak by asi začátek Half-Life vypadal jako celovečerní film. Takže se pěkně opřete, protože je 8.47 ráno a...
Tagy: filmová hra
-
PC
PS3
X360
LEGO Batman 2 už je podložený obrázkem
29.11.2011 15:45 – Datum vydání Autor: levis Komentáře: 0
O druhém dílu akční adventury LEGO Batman se leccos šuškalo již před pár týdny, nyní jsou spekulace čerstvě podložené i obrázkem. Podle něj se hra má jmenovat LEGO Batman 2: Super Heroes a obsáhne prý všechny postavy z komiksového světa DC Comics. Kromě Batmana by v ní měli konkrétně měli účinkovat také Superman, Green Lantern nebo Wonder Woman.

LEGO Batman 2 by měla vyjít v roce 2012 pro PC, X360, PS3 a další, zatím neupřesněné, platformy. Jako nejvhodnější načasování by se samozřejmě jevil červenec 2012 neboli doba, kdy do kin vtrhne příští film s Batmanem (v české distribuci pod názvem Temný rytíř povstal). V hlavní roli tu mimochodem zřejmě naposled vystoupí herec Christian Bale. Fanoušci filmové série to asi budou nést těžko, ale ti, komu záleží hlavně na postavičkách z Lega, nejspíš obměnu hlavního protagonisty ani nepoznají.
Tagy: adventura, akční, dětská, filmová hra, spekulace
-
PC
Beta ovladačů GeForce pro Modern Warfare 3, Skyrim i Batmana
29.11.2011 14:45 – Download Autor: levis Komentáře: 0
Nvidia vydala novou betaverzi ovladačů 290.36 pro grafické karty GeForce. Jde o mimořádnou zprávu především proto, že mají zlepšovat výkon v peckách letošního podzimu Elder Scrolls V: Skyrim nebo Modern Warfare 3. Do obou her po instalaci ovladačů přibude také důležitá podpora efektů ambient occlusion.

Ovladače by měly přijít vhod i majitelům PC verze Battlefield 3, kterým nepřirozeně poblikávala obrazovka při hraní nebo se jim na displeji objevovaly trojúhelníkové prvky. A v neposlední řadě by měl update spravit všechny potíže, které provází Batman: Arkham City spuštěného v módu pro DX11. Ovladače by měly přinést i hladší integraci funkcí PhysX, tvrdí autoři. Kompletní seznam oprav naleznete zde.
-
PC
PS3
X360
Nášup brutalit z Resident Evil: Operation Raccoon City nezklame
29.11.2011 13:45 – Preview Autor: levis Komentáře: 0
Od zombie her ze série Resident Evil se tradičně očekává pořádný nášup brutalit a podle hodnocení ratingové komise ESRB nezklame ani nadcházející multiplayerová third-person střílečka Operation Raccoon City. "Hráč se tu zhostí role elitních bezpečnostních agentů, kteří musí v zájmu velké korporace zakrýt rozpuk zombie epidemie," shrnují cenzoři příběhovou linku hry.

V průběhu Raccoon City si prý zastřílíte z brokovnic, kulometů i pistolí a používat budete mimo jiné trhaviny. Vašimi nepřáteli budou kromě mutantů i živí lidé, přičemž samotný styl soubojů ESRB označuje za hektický. Jednotlivé šarvátky doprovází bolestivé výkřiky, realistické zvuky zbraní, exploze a obrovské šplouchance krve, která pak v kalužích zůstává ležet na zemi.
-
PC
PS3
X360
Vyšel PS3 patch pro Skyrim, na PC a 360 přijde zítra
29.11.2011 12:45 – Download Autor: levis Komentáře: 0
Bethesda dnes vydala update pro PS3 verzi Elder Scrolls V: Skyrim. Patch verze 1.2 se na PS3 sice jmenuje 2.10, ale opravuje toho celou řadu a zítra vyjde také ve verzích pro PC a 360. Zlepšit by měl celkový chod hry, zamezí padání hry při používání jiného zvukového sampleratu než 44,1khz, nechá správně odstranit kostry draků a předejde těm situacím, v nichž draci kvůli zabugovanému AI odmítali útočit na hráče.

NPC už nebudou usínat, jak to ukazovala špatně nahraná animace postav, mrtvá těla přestanou náhodně a předčasně mizet z obrazovky, magické zbraně a brnění už budou správně pojmenovaná a v PC verzi se zlepší citlivost myši plus přibude možnost vyskakovat ze všech menu stiskem klávesy ESC. Bethesda slibuje, že i po vydání patche bude dál monitorovat hráčská fóra a opravovat další chyby, které fanoušci nahlásí.
-
PC
Indiana Jones: Adventure World ode dneška na Facebooku
29.11.2011 11:30 – Oznámení Autor: levis Komentáře: 0
LucasArts uzavřeli dohodu s výrobcem facebookových her Zynga, díky níž se populární dobrodružný titul Adventure World stane oficiálním herním prequelem Indiana Jonese. Podle informací Kotaku by se hra měla přejmenovat na Indiana Jones: Adventure World, přičemž sám slavný archeolog do herního světa přibude jako NPC. Potkávat ho prý budete často.
Dnes by měla vyjít první kapitola nazvaná Indiana Jones a Sluneční kalendář, kterou autoři datují před události z prvního filmu Dobyvatelé ztracené archy. Podle vývojářů je nový obsah tak zásadní, jako by se hra spouštěla úplně nanovo. Sluneční kalendář vás vezme do střední Ameriky roku 1934, kde Indyho uvidíte švihat bičem či udílet cenné rady. Více snad napoví kratičký trailer:
Tagy: facebook, filmová hra
-
PC
PS3
X360
Co by měl přinést první přídavek pro Modern Warfare 3?
29.11.2011 10:45 – Datum vydání Autor: levis Komentáře: 0
První stažitelný přídavek pro Modern Warfare 3 by měl obsahovat pětici map a je docela možné, že se bude jmenovat Overwatch. Informaci z nejrůznějších diskusních fór na internetu poskládal server Kotaku, kterému se podařilo vystopovat i údajné názvy pěti map: Morning Wood, Concrete, Park, Italy a Overwatch.

Něco tu přesto nehraje. Například termín "morning wood" má v angličtině poměrně fixní význam, související s po ránu poněkud napruženým stavem jistého mužského orgánu. Je tohle opravdu nejlepší způsob, jak pojmenovat mapu ze střílečky, jíž hoví často desetileté děti? A je vůbec takový fór možné nápaditě reflektovat ve střílecí videohře?
-
PC
PS3
X360
EA: Zákaz prodeje Battlefieldu 3 v Íránu vítáme
29.11.2011 10:00 – Téma Autor: levis Komentáře: 0
EA se k zákazu prodeje Battlefieldu 3 v Íránu postavili nečekaně vstřícně. Místo aby jako ostatní vydavatelé alespoň vznesli formální námitky nebo se pokoušeli vyjednávat s distributory, suše oznámili, že BF3 by se v Íránu stejně prodávat nemohl a že zákaz distribuce hry ze strany státu alespoň předejde šíření pirátských kopií.

"Battlefield 3 se v Íránu stejně nedal legálně zakoupit. Doufáme, že jeho absolutní zákaz alespoň zamezí tomu, aby se šířil ilegálními cestami," řekl mluvčí EA pro server IndustryGamers.


























Přidej na Seznam.cz
