Články (6)
-
True Crime 2 z Hong-Kongu?
28.2.2005 23:23 – Preview Autor: martin Komentáře: 0
Asi vám nemusíme blíže představovat úspěšný multiplatformový titul True Crime: Streets of L.A., který byl jakousi - v některých ohledech i lépe zpracovanou - analogií na Grand Theft Auto. Zbrusu nové dobrodružství nekonformního policisty Nicka Kanga, které se však rýsuje až pro konzole další generace (tzn. PS3 a Xbox 2), se tentokráte asi přesune do rušného Hong-Kongu. Hovoří se o 750 km2 herní plochy, na níž bude prostor pro 30 hlavních a 120 vedlejších misí.
Projekt True Crime 2 opět distribučně zaštítí Activision a hráči se mají v příštím roce znovu dočkat zajímavého mixu jízdy v rozličných dopravních prostředcích a bojování se zločinci, k čemuž využijí buď střelných zbraní nebo bojových dispozic hlavního protagonisty. V galerii máme první tři obrázky, na bližší informace si však musíme ještě chvíli počkat.
zdroj: Jeux-France -
PC
ATI: Grafické karty s 512 MB jsou rychlejší
28.2.2005 20:20 – Hardware Autor: cappy Komentáře: 0
Před několika málo dny společnosti ATI a NVIDIA prezentovaly grafické karty s 512 MB video paměti. ATI nyní přichází s prohlášením, že grafické karty s 512 MB VRAM jsou rychlejší než ty s 256 MB VRAM. Ukazuje to následující graf, na kterém jsou zachyceny technologicky nejpokročilejší a nejoblíbenější hry současnosti - Far Cry, Half-Life 2 a DOOM 3 - spuštěné v maximálním možném nastavení 1600x1200 obrazových bodů a se zapnutým AA a AF. ATI uvádí, že nový RADEON X850 XT 512 MB HD dostal rovněž přepracovaný paměťový řadič a stejně rychlé paměťové moduly G-DDR3, jako má X850 XT s 256 MB. S vysokými latencemi tedy problémy rozhodně nemá.
ATI nikde oficiálně neohlásila, že nová 512 MB X850 XT bude dostupná široké veřejnosti a že se bude prodávat v obchodech. Možná je i v tomto případě věrná své dosavadní politice a hodlá nové technologie učinit běžně dostupnými až v momentě, kdy to bude mít reálný smysl. Běžné hry z velké paměti profitovat nedokáží a cena karty je v tuto chvíli zcela mimo rozpočet běžného hráče. RADEONů X800 s 512 MB VRAM bude pravděpodobně vyrobeno jenom 500 kusů. Radovat se mohou hlavně vývojáři, pro které je karta určena. Hry se postupně posouvají na vyšší úroveň a není k dispozici žádný adekvátní herní hardware, na kterém by se daly jejich extrémní grafické efekty vyvíjet. Už vloni Unreal Engine 3.0 (video, screenshoty) od Epicu demonstroval možnosti nových technologií a i když všechny pořádně usadil do židle, vlastně jenom naznačil, co všechno je v této oblasti možné a jak asi budou vypadat hry za pár let. Poptávka po něčem takovém je tedy ze strany vývojářů značná. Robert Duffy z id Software si několikrát stěžoval, že typický level v DOOM 3 má textury v nekomprimované podobě tak velké, že se jim na 256 MB karty prostě nevejdou. Se vším všudy zabírají přes 500 MB. Takže i když Ultra Quality mód do hry dali, ve skutečnosti ho nejde zprovoznit, jelikož pro něj není v paměti místo.zdroj: FiringSquad -
Ukázky z MMORPG Sigonyth: Desert Eternity
28.2.2005 18:18 – Obrázky Autor: korgull Komentáře: 0
-
Bone - první hra nové série tvůrců Sam & Max
28.2.2005 16:16 – Preview Autor: korgull Komentáře: 0
Před pár dny jsme vás v rámci krátkých zpráv informovali o tom, že tvůrci známého titulu Sam & Max: Freelance Police - Telltale Games - chystají na základě licence novou hru na motivy populární komiksové knižní série Jeffa Smithe - Bone. Vlastně půjde o celou sérii adventur typu point&click.; První z nich má vycházet z první knihy s názvem Out from Boneville. Jak přibližuje původní komiks jeden z vývojářů ve svém rozhovoru pro Adventure Gamers, jde o záležitost s výraznými postavičkami i příběhem. Nabízí prý přesně ten styl světa, jaký je Telltale Games blízký. Vypráví epický příběh na způsob Pána Prstenů, avšak se silnou dávkou humoru a je specificky ztvárněn.
Bone má být vyváženou kombinací klasických adventurních puzzle a miniher. Vývojáři při její tvorbě úzce spolupracují přímo s Jeffem Smithem, aby zůstali co možná nejvíce věrni své předloze a udrželi ve hře tu skvělou rovnováhu humoru a dramatičnosti. Všechny dialogy, ať už ty interaktivní nebo ty v předělových scénách, jsou prý pečlivě sestavovány, aby posílily dané téma a náladu Bone. Unikátní výtvarné pojetí hry by mělo být jednou z věcí, které budou tento titul od jiných odlišovat. Pochopitelně půjde o hru 3D. Termín vydání Bone ještě není zdaleka stanoven přesně. Snad se této hry ale dočkáme ještě letos.
zdroj: AdventureGamers -
Nové poznatky o Hitman: Blood Money
28.2.2005 12:12 – Obrázky Autor: korgull Komentáře: 0
-
Gary Grigsby: World At War hotova
28.2.2005 10:10 – Téma Autor: korgull Komentáře: 0
Společnosti Matrix Games a 2 By 3 Games dnes oznámily, že jejich nadcházející titul z názvem Gary Grigsby's World At War je hotov a na cestě do obchodů, kam by měl dorazit v průběhu března. My vám k tomu nabízíme navíc ještě sadu dalších obrázků.
Gary Grigsby's World At War vás přenese do období 2. světové války. K dispozici budete mít 4 scénáře. Vybrat si budete moci z pěti hratelných mocností, které spolu budou bojovat na územích 38 různých států, přičemž budou ovládat více než 50 různých jednotek, každou oplývající až 14 vlastnostmi a s možností upgradování pomocí technologického výzkumu. Oblažit by vás měla také prý prvotřídní AI, ale také možnost hraní přes e-mail či dva pořádné tutoriály.
zdroj: PR




























































Přidej na Seznam.cz
